Czesto pytane

Sporządziliśmy listę pytań, które zadajecie najczęściej.

 
 
1. Jak można zdobyć autograf/zdjęcie Patenciarza.
 
Aktualnie jedyny sposób na zdobycie autografu i zdjęcia z Patenciarzem to obecność na Jego występie lub innym oficjalnym spotkaniu z fanami. Informujemy również iż nie wysyłamy zdjęć ani autografów Patenciarza.
 
2. Kiedy następne video i jaki będzie jego temat?
 
Każda informacja o pojawieniu się następnego filmu zostanie opublikowana na Naszej oficjalnej stronie internetowej www.patenciarz.net w dziale Aktualności. Nie chcemy podawać niepewnych terminów, które mogą ulec zmianie. Wypuszczenie kolejnego wideo wiąże się z wieloma kwestiami niezależnymi od Patenciarza.

3. Gdzie można zobaczyć Patenciarza?
 
Dość często Patenciarz występuje w galeriach i centrach handlowych. O najbliższych takich występach informujemy na bieżąco w dziale Aktualności.  Patenciarz przygotowuje się do największego Show pantomimicznego na świecie, które pragniemy wystawić w całej Polsce. Jak tylko będziemy gotowi i znali szczegóły natychmiast poinformujemy Was o tym. Na razie uzbrójcie się w cierpliwość i czekajcie wytrwale.
 
4. Skąd ta wiedza w budowaniu gadżetów?
 
Wrodzona.
 
5. Czy fajerwerki które używa Patenciarz są niebezpieczne?
 
Tak, lecz tylko dla Patenciarza,  gdyż ma bliski kontakt z nimi. W dziale "ciekawostki" znajdziesz informacje o poparzeniach które doznał Patenciarz. Dla potencjalnego widza, który stoi nawet bardzo blisko sceny takie ładunki pirotechniczne w ogóle nie są niebezpieczne.
 
6. Skąd się wzięła ksywa „Patenciarz”?
 
Podczas mocowania sztucznej nogi w trumnie do etiudy „Zombie” za kulisami jeden z kolegów przyglądał się uważnie co robi ów artysta , kiwając głową z niedowierzaniem wyszeptał "Patenciarz" i tak zostało.
 
7. Czy Patenciarz sam wymyśla wszystko?
 
Niestety tak, lecz zawsze jest otwarty na propozycję i z chęcią korzysta z Naszej wyobraźni.
 
8. Gdzie można zobaczyć starsze materiały z Patenciarzem?
 
Nigdzie nie można ich zobaczyć, gdyż podkłady muzyczne zawarte w tamtych video nie są Nasze, jednakże scenariusze zostały poprawione a etiudy są kręcone od nowa z naszymi prawami autorskimi. Doskonałym przekładem jest „Nieznośna mucha” którą Patenciarz napisał w 2003r.
 
9. Czy to co robi Patenciarz jest pantomimą?
 
Również, lecz Patenciarz używa słowa „Slapstick”. Jest to rodzaj komedii filmowej bazującej na gadżetach , bogatej oprawie muzycznej oraz strojach. Dla Patenciarza zwykła pantomima klasyczna to za mało i nie wyobraża sobie występować w czarnych getrach bez skonstruowanych gadżetów.